Cena Víta Brandy
Bc. Roman Budský, BA (Hons), MBA
člen poroty

Bc. Roman Budský, BA (Hons), MBA

Platforma VIZE 0

Předseda expertní rady

Uvozovky

Automobily a silniční doprava jsou pro mne celoživotním profesním magnetem. Košatým tématem, z něhož jsem okusil snad vše, co může nabídnout. V roce 1984 jsem zahájil svou profesní kariéru jako učitel autoškoly. Na začátku devadesátých let jsem založil svou vlastní autoškolu, současně jsem pravidelně usedal za volant dálkových autobusů brázdících celý evropský kontinent.

Měl jsem tak jedinečnou  příležitost seznámit se nejen s motoristickým světem, ale také s kulturou chování řidičů daleko za našimi hranicemi. To jsem pak zhodnotil, společně se širokými teoretickými znalostmi, při tvorbě tří projektů pro potřeby Ministerstva dopravy zaměřených na navržení nového systému vzdělávání a přezkušování nových řidičů i zkušených profesionálů. V letech 2012-2014 jsem byl šéfem BESIPu, v současnosti zastávám pozici dopravního experta Platformy VIZE 0.

Jsem absolventem Vysoké školy hotelové v Praze 8, vystudoval jsem britskou The Nottingham Trent University a rovněž tak program MBA na pražském Business Institutu. Jsem autorem 25 publikací a několika stovek odborných článků. Na svou odbornou činnost nahlížím v širší perspektivě. Proto se též intenzivně zajímám o ekonomii, marketing, strategické řízení značek, moderní management a kreativitu.

Modul: Porotci